News:

Поліція закликає аграріїв вчасно повідомляти пасічників про обробку полів

22.05.2020
podmor-800x445-1

За порушення вимог законодавства щодо використання пестицидів та агрохімікатів, які призвели до загибелі бджіл, передбачена кримінальна відповідальність.

Об этом сообщает Устав

На Чернігівщині масово гинуть бджоли, однією з найімовірніших причин цього є використання агровиробниками пестицидів для оброблення полів. Пестициди потрапляють в бджолині сім’ї з нектаром і пилком, у результаті чого забруднюються кормові запаси і товарна продукція.

У більшості випадків токсикація бджіл відбувається через несвоєчасне інформування бджолярів про час, місце та характер хімічних оброблень, порушення правил застосування пестицидів, використання небезпечних для бджіл препаратів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині від отрутохімікатів гинуть бджоли

Закон України «Про бджільництво» зобов’язує виробників використовувати лише препарати, внесені в державний реєстр пестицидів та агрохімікатів, дозволених в Україні. Застосування хімічних засобів захисту рослин регламентується Державними санітарними правилами, відповідно до яких адміністрація господарств зобов’язана завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожного хімічного оброблення, сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів.

У період проведення таких робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

Оброблення сільськогосподарських культур має здійснюватися тільки препаратами, офіційно дозволеними «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених в Україні».

У цьому ж довіднику зазначені і пестициди, що рекомендуються до використання на присадибних ділянках. Всі роботи з пестицидами проводять у ранкові та вечірні години. Допускається проведення їх вдень у похмуру, прохолодну погоду, коли бджоли не вилітають з вулика.

Відповідно до статті 251 Кримінального кодексу України (порушення ветеринарних правил), за такі дії передбачене покарання у вигляді штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте також


    Триває передплата періодичних друкованих видань на ІІ півріччя 2019 року
    Уряд розширив можливості для отримання субсидій
    Тютюновий «сюрприз» для чернігівців: сигарети коштуватимуть 80 гривень

Джерело статті: “https://cheline.com.ua/news/society/politsiya-zaklikaye-agrariyiv-vchasno-povidomlyati-pasichnikiv-pro-obrobku-poliv-215659”

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.