News:

92% українців вважають, що в меню кав’ярень і ресторанів має бути українська мова – опитування

30.06.2020
27% респондентів вважають, що меню обов’язково має бути українською мовою і додатково російською мовою, де більшість населення цього бажає

92% українців вважають, що в меню кав’ярень, їдалень, закусочних і ресторанів має бути українська мова. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Об этом сообщает FLB

Зокрема, 25% опитаних хочуть, щоб перелік страв був тільки українською мовою на всій території країни.

27% респондентів вважають, що меню обов’язково має бути українською мовою і додатково російською мовою, де більшість населення цього бажає.

40% опитаних припускають, що меню в кав’ярнях і ресторанах може бути як українською, так і російською мовою в усій Україні.

Лише 1% респондентів висловив думку, що опис страв обов’язково має бути російською і додатково українською мовою, де більшість населення цього бажає.

Водночас ніхто не вибрав варіанта, що меню в закладах громадського харчування України має бути лише російською мовою.

4% опитаних вагалися з відповіддю. Ще 2% – дали свої варіанти відповідей.

Опитування проводили із 20-го до 23 червня 2020 року серед громадян віком від 18 років у всій Україні, за винятком окупованих територій Криму та Донбасу. Під час опитування проведено 2000 інтерв’ю.

КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення України. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників, близьких до 50%, 2,1% – для показників, близьких до 25%, 1,4% – для показників, близьких до 10%.

16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. У законі зазначено, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов’язковість використання української мови в усій країні в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійних обрядів.

Володимир Зеленський, будучи кандидатом у президенти, заявляв, що цей закон ухвалили "без широкого обговорення із громадськістю". "Після мого вступу на посаду президента буде зроблено ретельний аналіз цього закону, щоб переконатися, що в ньому дотримано всі конституційні права й інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу буду реагувати відповідно до конституційних повноважень президента України та в інтересах громадян", – сказав Зеленський.

На пресконференції 20 травня 2020 року президент Зеленський назвав мовне питання в Україні "штучним".

В інтерв’ю виданню "Главком", яке вийшло 27 травня, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков сказав, що виступає за перегляд мовного закону. "Дуже багато людей у нас у країні розмовляє різними мовами, й інтереси всіх мають бути враховані", – зазначив він. 1 червня активісти, незадоволені позицією спікера, влаштували акцію протесту під Верховною Радою. Вони принесли плакати з написами "Разумков, суши лапті", "Наша мова – наша зброя", "Язик до Ростова доведе" й інші.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-92-ukrajintsiv-vvazhajut-shcho-v-menju-kafe-i-restoraniv-povinen-buti-ukrajinska-mova-opituvannja-1506915.html”

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.