News:

×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344

Бомби напоготові. Технічні засоби терористів випереджають ар

06.12.2018

Враховуючи, що останнього «Оскара» дали за фільм про сапера, ми вирішили перекласти статтю з Економіста про технічне протистояння офіційної ВПК і дрібних груп терористів.

Після поразки Саддама Хусейна в 2003 році американські сили, які увійшли до міст Іраку, зіткнулися з смарт-бомбами, які підривалися за допомогою пульта дистанційного керування для відкриття дверей гаража. Не довго думаючи, агенти ЦРУ почали їздити Іраком з дистанційкою і підривати кустарних виробників бомб, які опинялися поблизу.

Ця схема отримала назву «виживання найбільш пристосованого», але вона швидко стала неефективною, коли терористи почали використовувати нові детонатори. «Ми повинні були весь час повертатися до креслярської дошки і вивчати нові пристрої», — каже колишній співробітник ЦРУ.

Робот знешкоджує бомбу

Боротьба триває і з кожним новим кроком у виготовленні бомб спецслужби винаходять нові контрзаходи. Повстанці і терористи, підвищуючи свою кваліфікацію, почали використовувати так звані «саморобні вибухові пристрої» (СВП або фугаси), які стали їх найбільш смертоносною зброєю.

В Афганістані застосування фугасів потроїлось протягом останніх двох років. В Іраці СВП несуть відповідальність за дві третини смертей вояків коаліції — від вибуху одного з таких саморобних фугасів у 2005 році загинуло семеро українських саперів.

Навички кустарів швидко поширюються. Тьєррі Варель, відставний полковник французької армії, який очолював місії з розмінування у ряді країн, каже, що як тільки одній групі терористів за допомогою нових способів виготовлення бомб вдається обійти саперів, навіть географічно віддалені групи незабаром починають використання пристроїв такої самої конфігурації.

Міжнародні поїздки та Інтернет допомагають поширювати ідеї і конструкції серед різних груп, які не обов’язково поділяють одну ідеологію.

Після пультів дистанційного керування, для запуску детонаторів бомбардири перейшли до використання мобільних телефонів, збільшивши таким чином відстань до цілі.

Наступний крок — оскільки сигнал мобільного може бути перерваний або опинитися поза зоною доступу, терористи почали використовувати бездротові телефони великої дальності, сигнал яких не проходять через телекомунікаційні мережі.

Деякі перешкоди цьому обладнанню, як і мобільним, все ж можна створити, але комплект такого контр-обладнання обійдеться щонайменш у 100 тисяч євро. Крім того, ці перешкоди іноді переривають зв’язок самих сил безпеки — це явище стало відоме, як «електронне братовбивство».

У черговий раз змінивши тактику, виробники бомб повернулись до простіших механізмів, уникаючи сигналів взагалі. Дешеві світлові сенсори можуть підірвати бомбу в темній кімнаті при відкритті дверей.

Колумбійські терористи використовують бомби, що вибухають, коли нога натискає на прихований шприц, який з’єднується з живленням ланцюга. Як сказав Джон Адамс, полковник, що працює у агентстві національної безпеки США: «Ми завжди на крок позаду них».

Саморобна бомба

Рудиментарні «контактні» детонатори, які працюють за допомогою двох проводів або металевих пластин, які з’єднуються одна з одною, тепер загальновживані в Афганістані, Іраку та інших країнах.

Деякі автомобілі американських сил були оснащені додатковими передніми колесами, оскільки вибухи попереду транспортного засобу, є менш руйнівними, ніж під ними. У відповідь повстанці почали розміщувати контакт за кілька метрів позаду від бомби.

Нещодавно армія почала використовувати потужні бортові повітряні гармати, і солдати можуть знаходити проводи під листям або піском. Але 100 відсоткової гарантії ніколи немає.

BAE Systems, британська оборонна фірма, зараз розробляє нову альтернативну техноллогію. Вони використовують вбудовану у транспортний засіб камеру та програмне забезпечення з об’єктним розпізнаванням і супутниковим позиціонуванням для створення детальних 3D карт доріг, позначаючи місця вибоїн чи ям.

Читати далі..


О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.