News:

«Наступна станція — новий президент». Працівники Мінського метрополітену вийшли на акцію протесту

14.08.2020

Працівники Мінського метрополітену принесли на акцію прапори Білорусі (Фото: TUT. by)

Об этом сообщает Moscow Post


У п’ятницю, 14 серпня, працівники Мінського метрополітену вийшли на акцію протесту проти результатів виборів у Білорусі і дій силовиків.

Як повідомляє TUT.by, працівники мінської підземки стоять з листівками Ми за чесний підрахунок голосів і Наступна станція — Новий Президент. Вони також тримають прапори Білорусі.

При цьому, метрополітен працює в штатному режимі. Працівники пояснили, що проти метрополітену вони не виступають.

Що відбувається в Білорусі — останні новини

«Вимоги у нас, як і у всієї країни, — проведення чесних виборів, відкритий підрахунок голосів, ну і в нових виборах Лукашенко не бере участь, це однозначно. Я у відпустці, приїхав підтримати своїх колег. Не можу спокійно спостерігати за тим, що відбувається у нас в країні. Закликаю до солідарності всіх робітників. Живе Білорусь і стоп, тарган!» — розповів один зі працівників метро Євген Осинський.

Фото: TUT.by

На акцію протесту, яка проходить на площі Незалежності, вийшли технічні працівники, електромонтери та персонал, який забезпечує роботу підземки. Ніяких вимог до керівництва метрополітену у них немає.

Станом на 13:00 на акції було близько 150 осіб.

Фото: TUT.by

14 серпня в Мінську та інших містах Білорусі продовжилися ненасильницькі акції протесту проти знущань і побиття, яким піддавали затриманих правоохоронці.

Читайте також:
«Лукашенко перетворив мирні мітинги на криваву бійню». Тіхановська закликала мерів усіх міст очолити протестний рух

У Білорусі 9 серпня пройшли вибори президента, які з перших днів виборчої кампанії супроводжувалися масовими протестами проти чинного лідера Олександра Лукашенка.

У ЦВК Білорусі стверджують, що перемогу здобув Олександр Лукашенко (80,08% голосів), опозиційний кандидат Світлана Тіхановська нібито набрала 10,09% голосів.

Читайте також:
Довше, ніж Роберт Мугабе. Чому білоруси наважилися протестувати проти Лукашенка всупереч несамовитій жорстокості влади

Опозиція не згодна з оголошеними результатами і вважає, що перемогу здобула Тіхановська.

Білоруси п’ятий день протестують, вимагаючи чесних виборів без участі чинного президента Олександра Лукашенка і звільнення політв’язнів.

Учасників протестів жорстко розганяли, б’ючи і застосовуючи світлошумові гранати, гумові кулі, сльозогінний газ і водомети. Силовики нападали не тільки на учасників протесту, але і на випадкових людей, затримували журналістів, забирали відзнятий матеріал. Лукашенко назвав протестуючих «людьми з кримінальним минулим» і «безробітними».

Читайте також:
«Хотіли демократії, під***си? Ось вам!». Побиті та поранені спецпризначенцями білоруси розповідають НВ свої історії

13 серпня силовики змінили тактику — відкритих нападів стало менше, замість силових розгонів людей іноді просили просто відійти з дороги. Глава верхньої палати парламенту Білорусі Наталія Качанова від імені Лукашенка заявила, що він «почув трудові колективи» і «доручив розібратися з затриманнями».

У ніч на 11 серпня під час протестів у Мінську загинув один протестуючий. Також з’явилася інформація про другого загиблого в Гомелі. За словами лікаря швидкої допомоги, ще одна людина померла в лікарні міста Жодіно після побиття силовиками.

ОМОН vs Білоруси: обстріли, затримання, погоні
Редактор: Тетяна Габедава

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/protesti-v-bilorusi-v-minsku-na-miting-viyshli-pracivniki-metropolitenu-novini-bilorusi-50106184.html”

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.