News:

Екзарх Вселенського патріархату: Можливо, ми відкриємо ще одну ставропігію в Україні. Але це не означає, що ми заберемо Києво-Печерську або Почаївську лавру

11.01.2019
Андріївська церква в Києві є ставропігійним храмом Константинопольського патріархату

Згадка про ставропігії (представництва) Вселенського патріархату в Україні в тексті томосу про автокефалію православної церкви України була для відновлення історичної справедливості. Про це в інтерв’ю "BBC Україна", яке вийшло 11 січня, заявив екзарх Вселенського патріархату, архієпископ Даниїл Памфільський Української православної церкви у США.

Він відкинув чутки, що Вселенський патріархат має намір створити до 20 ставропігій в Україні.

"Константинополь не говорить, що забиратиме майно чи відкривати свої представництва по цілій Україні. Ми просто лишили термінологію для відновлення історичної справедливості. Колись були такі стосунки між церквою в Україні та Константинополем. Можливо, що ми відкриємо ще якусь одну ставропігію в Україні. Але це не означає, що ми будемо забирати Києво-Печерську лавру чи Почаївський монастир. Ми того робити не будемо 100%", – заявив він.

За словами Даниїла, логічно було б відкрити ставропігію на заході України, наприклад, у Львові.

"Але, у будь-якому разі, ідеться тільки про представництво. Ставропігія – це не те, що ми забираємо майно і створюємо паралельну юрисдикцію", – заявив він.

28 листопада 2018 року Кабмін вирішив передати в постійне безоплатне користування представництва Вселенського патріархату в Україні нерухоме майно Андріївської церкви. Зараз вона є ставропігійною церквою константинопольського патріархату.

5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію Православної церкви України, а 6 січня вручив його у Стамбулі предстоятелю ПЦУ, митрополиту Київському та всієї України Епіфанію.

Президент України Петро Порошенко опублікував переклад томосу. Згідно з текстом документа, митрополиту Київському не дають права засновувати парафії за межами України, він також має щороку збирати архієрейський собор. Водночас митрополит усієї України дістав місце в диптиху вслід за предстоятелем Православної церкви Чеських земель і Словаччини.

Спікер Російської православної церкви Володимир Легойда назвав томос папером, який не має канонічної чинності.

В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що не будуть проводити богослужіння з ПЦУ.

Митрополит УПЦ МП, намісник Києво-Печерської лаври Павло заявив, що "якщо в нас автокефалія, то не може бути жодних ставропігійних монастирів, храмів Стамбула".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-ekzarh-vselenskogo-patriarhatu-mozhlivo-mi-vidkrijemo-shche-odnu-stavropigiju-v-ukrajini-ale-tse-ne-oznachaje-shcho-mi-zaberemo-kijevo-pechersku-abo-pochajivsku-lavru-652443.html”

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.