News:

Небезпечна «нахалстройка»: Крістеровій гірці загрожує техногенна катастрофа

12.02.2019
Небезпечна «нахалстройка»: Крістеровій гірці загрожує техногенна катастрофа

Земельній ділянці, розташованій на вулиці Вишгородська, необхідно надати статус парку. Київрада повинна розірвати договір з ТОВ «Будінвест КМ», яке порушило екологічні вимоги і роками не сплачує орендну плату.

З такою вимогою виступають представники громади Подільського райцону столиці.

Столичні депутати вже підготували проект рішення, згідно з яким земельну ділянку (площею 1,09 га) необхідно повернути місту. У разі його ухвалення на сесії Київради, договір аренди знімуть з реєстрації, а місто отримає новий парк. Цього домагаються місцеві активісти, які сьогодні атакували депрутатів своїми плакатами і протестами проти забудови Крістерової гірки.

Ситуація навколо забудови Крістерової гірки лишається гострою вже багато років. В 2017 році водночас там було знищено декілька сотен великих дерев, що змусило громаду виступати вже більш організованим і цілеспрямованим шляхом. За цей час зібрали понад 10 тисяч підписів під петицією на сайті Київради і майже 1500 підписів — під місцевою ініціативою. Було проведено низку зустрічей рабочої групи у Київраді, — розповідає депутат Київради Ганна Сандалова. Ми підготували проект рішення про розірвання договору аренди з забудовником — Товариством з обмеженою відповідальністю «Будінвест КМ». Окрім бюджетної комісії цей проект мають розглянути ще на двох комісіях — екологічній та земельній. Сподіваємося, що доволі швидко він потрапить на розгляд депутатського корпусу у сесійній залі.

А тим часом мальовничий парк продовжує знаходитись у зоні компанії, яка зухвало обгородила парканом значну частину парку, нашвидкоруч вирізала дерева і знищили дитячий майданчик. За словами активіста Дмитра Тодоренка, забудовники навіть виставляли охорону і найманців у формі батальйону з АТО. «Окупована» територія межує з парканом Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України (вул. Осиповського, 2-а).

Раніше там був Інститут хлору, а ще за радянських часів — секретні хімічно-біологічні лабораторії військово-промислового комплексу із захороненими небезпечними відходами. Враховуючи те, які можуть бути наслідки, потрібно негайно зупинити будівельні роботи, щоб не допустити техногенну катастрофу.


Намагаючись привернути увагу суспільства до захисту Крістерової гірки, мешканці Оболонського та Подільського району навіть влаштовували гучні акції протесту — тимчасово перекривали рух транспорту на пішохідному переході на вулиці Вишгородській неподалік від кінотеатра імені Шевченка. За словами активістів, місцеві жителі не погоджуються з діями нахабного забудовника, який незаконно поставив паркан, щоб звести свої висотки й перетворити парк на паркінг.

— Все почалося ще за два дні Нового року, коли о сьомій ранку прибули будівельники і встановили паркан і спиляли дерева, — пригадує киянин Олег Кочерга. — Пізніше вдосвіта пригнали екскаватор і три «камази», які почали вигрібати грунт. І лише після нашого протесту приїхали небайдужі хлопці і знесли ненависний будівельний паркан. Наразі порушена кримінальна справа за фактом проведення земляних робіт без відповідного дозволу.

Зусиллями небайдужих киян також вдалось провести розслідування щодо варварського знищення зелених насаджень у межах паркової зони. У зв`язку з цим складено заяву про злочин за статею 270-1 Кримінального кодексу (умисне знищення об’єктів, що спричинило майнову шкоду у великому розмірі). За такі діяння винуватцям «світить» штраф — від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-4250 грн).

Правоохоронні органи ще мають розібратись: хто саме винен у знищенні близько 300 дерев, які вирізали на вулиці Вишгородській заради інтересів забудовника.


Цікаво б дізнатися: як на таке неподобство відреагував би сам засновник парку — відомий виходець із Південної Саксонії, який ще в позаминулому столітті на щедрій київській землі створив багатопрофільне сільськогосподарське підприємство під власною назвою — «Садівництво і насіння Вільгельма Крістера»…

Ми є в Telegram (стеж за збоями в міському транспорті з нами).


Джерело статті: “https://vechirniykiev.com.ua/news/nebezpechna-nakhalstroyka-kristeroviy-hirtsi-zahrozhuye-tekhnohenna-katastrofa”

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.