News:

Парламент Казахстану змінив назву столиці: носитиме ім’я Назарбаєва

20.03.2019

Парламент Казахстану прийняв поправки до конституції про перейменування столиці Астани в Нурсултан, на честь колишнього президента Назарбаєва.


Про це повідомляє "РИА Новости".


За інформацією видання, з відповідною ініціативою до парламенту звернувся новий президент Касим-Жомарт Токаєв лише у середу вранці, і депутати вже провели питання через два читання.


"Ухвалене історичне рішення", — сказав спікер мажилісу (нижньої палати) парламенту Казахстану Нурлан Нігматулін за підсумками голосування.


Тепер поправки має підписати президент.


У середу вранці Токаєв прийняв присягу президента і пообіцяв дотримуватися усталеного курсу країни.


Він також вважає за необхідне спорудити монумент на честь Назарбаєва і назвати його ім’ям центральні вулиці обласних міст.


Нагадаємо:


  • 19 березня президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв у зверненні до народу заявив, що подає у відставку.
  • 78-річний Нурсултан Назарбаєв беззмінно очолював Казахстан з квітня 1990 року. У квітні 2015 року він був переобраний на п’ятий президентський термін на дострокових виборах. На них він набрав 97,75% голосів виборців
  • Нурсултан Назарбаєв, який керував Казахстаном майже 30 років, довічно залишиться головою Ради безпеки центральноазійської держави. Такий закон був ухвалений парламентом у 2018 року.
  • Назарбаєв також залишається головою владної партії "Нур-Отан".
  • 65-річний Токаєв є кар’єрним дипломатом, у минулому він був міністром закордонних справ і прем’єр-міністром. Він здобув освіту в Москві, вільно говорить казахською, російською, англійською і китайською мовами.


Джерело статті: “https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/20/7209715/”

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.