News:

Рада ЄС затвердила оновлену газову директиву

15.04.2019

Рада ЄС у понеділок оголосила, що затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, які в перспективі охоплюють "Північний потік-2".

Голосування пройшло в раді ЄС з сільського господарства та рибальства. Згідно із законодавством Європейського союзу, директива затверджується Європейським парламентом і набуває чинності через 20 днів після публікації в "Офіційному журналі" Євросоюзу. Протягом наступних дев’яти місяців країни-члени Євросоюзу повинні адаптувати положення національних законодавств стосовно новим законом ЄС.

Згідно з результатами голосування, оновлену газову директиву підтримали 27 з 28 країн ЄС. Представник Болгарії на голосуванні утримався.

Європарламент проголосував 4 квітня за оновлену директиву, що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до Союзу, в тому числі "Північний потік-2", який повинен простягнутися з Росії до Німеччини.

"Це кінець ери монополії на європейському газовому ринку — монополії, яка або загрожує підвищеними цінами, або просто перекриттям крану", — підкреслив голова комітету ЄП з питань промисловості, досліджень та енергетики Єжи Бузек.

Оновлена ​​директива передбачає, що частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені територією ЄС, включно з територіальними водами, повинні будуть відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводах ЄС.

Серед головних вимог — поділ компаній-постачальників газу і підприємств, що транспортують його, доступ до труби інших операторів, прозоре регулювання тарифів за прокачування. Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

В ЄС природний газ в основному використовується для опалення будинків і вироблення електроенергії. Їм забезпечується четверта частина загального енергоспоживання. Багато країн ЄС залежать від імпорту газу. Понад 70% його імпортується, і очікується подальше зростання імпорту, повідомлялося в матеріалах Європарламенту.

Як писав директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергій Корсунський у своїй статті для DT.UA той факт, що про остаточному тексті Газової директиви домовлялися Німеччина і Франція, а не Німеччина з одного боку і Польща з країнами Балтії — з іншого, говорить про багато що. Якщо для повноти картини згадати, що саме Франція зараз відкликала свого посла з Італії, а країни ЄС не змогли узгодити єдину позицію навіть у Венесуелі, стає очевидним — політичний розкол в ЄС наявності.

Детальніше про те, що стоїть за рішенням Німеччини і Франції по "Північному потоку-2" читайте в статті "Німеччина зосереджується" Сергія Корсунського в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/rada-yes-zatverdila-onovlenu-gazovu-direktivu-308595_.html”

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.