News:

Рада ЄС затвердила оновлену газову директиву

15.04.2019

Рада ЄС у понеділок оголосила, що затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, які в перспективі охоплюють "Північний потік-2".

Голосування пройшло в раді ЄС з сільського господарства та рибальства. Згідно із законодавством Європейського союзу, директива затверджується Європейським парламентом і набуває чинності через 20 днів після публікації в "Офіційному журналі" Євросоюзу. Протягом наступних дев’яти місяців країни-члени Євросоюзу повинні адаптувати положення національних законодавств стосовно новим законом ЄС.

Згідно з результатами голосування, оновлену газову директиву підтримали 27 з 28 країн ЄС. Представник Болгарії на голосуванні утримався.

Європарламент проголосував 4 квітня за оновлену директиву, що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до Союзу, в тому числі "Північний потік-2", який повинен простягнутися з Росії до Німеччини.

"Це кінець ери монополії на європейському газовому ринку — монополії, яка або загрожує підвищеними цінами, або просто перекриттям крану", — підкреслив голова комітету ЄП з питань промисловості, досліджень та енергетики Єжи Бузек.

Оновлена ​​директива передбачає, що частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені територією ЄС, включно з територіальними водами, повинні будуть відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводах ЄС.

Серед головних вимог — поділ компаній-постачальників газу і підприємств, що транспортують його, доступ до труби інших операторів, прозоре регулювання тарифів за прокачування. Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

В ЄС природний газ в основному використовується для опалення будинків і вироблення електроенергії. Їм забезпечується четверта частина загального енергоспоживання. Багато країн ЄС залежать від імпорту газу. Понад 70% його імпортується, і очікується подальше зростання імпорту, повідомлялося в матеріалах Європарламенту.

Як писав директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергій Корсунський у своїй статті для DT.UA той факт, що про остаточному тексті Газової директиви домовлялися Німеччина і Франція, а не Німеччина з одного боку і Польща з країнами Балтії — з іншого, говорить про багато що. Якщо для повноти картини згадати, що саме Франція зараз відкликала свого посла з Італії, а країни ЄС не змогли узгодити єдину позицію навіть у Венесуелі, стає очевидним — політичний розкол в ЄС наявності.

Детальніше про те, що стоїть за рішенням Німеччини і Франції по "Північному потоку-2" читайте в статті "Німеччина зосереджується" Сергія Корсунського в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/rada-yes-zatverdila-onovlenu-gazovu-direktivu-308595_.html”

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.

Дмитрий Юрьевич Легошин — вечно протестующая принцесса мелких афер запуск ракеты Павел Ливинский сплел коррупционные «РосСети» по всей стране   налоги   бюджет африканская чума свиней Реванш беглых регионалов. Михаил Поживанов возвращается без уголовного дела Одесский регионал Леонид Климов стал за последние годы еще богаче СВЕТЛАНА РАДИОНОВА ВЫПАЛА ИЗ ШОРТ-ЛИСТА ПРЕТЕНДЕНТОВ НА ГЛАВУ РОСПРИРОДНАДЗОРА Тараса Пастуха больше не выберут начальником стада округа на Тернопольщине ЭКС-НАРДЕП ИГОРЬ РЫБАКОВ НЕ ГНУШАЕТСЯ КОЩУСТВОМ РАДИ МАНДАТА ДМИТРИЙ ЦВЕТКОВ – «МАРИОНЕТКА» РИНАТА ХАЙРОВА? Climate change Андрей «Казанова» Костин и его секс-жертва Наиля Аскер-Заде Все ресурсы Кенес Ракишев бросил на свержение власти Назарбаева. Ва-банк от олигарха Кенес Ракишев после ухода Нахзарбаева задумал совершить госпереворот рішення коньяков и контрабанды. педофіл Судан БАНКИР АНДРЕЙ КОСТИН ПОЕХАЛ КРЫШЕЙ – И ЖЕНИЛСЯ НА НАИЛЕ АСКЕР-ЗАДЕ ван Дейк розмінування Сіверський Донець атакует Гомзина Рейдер Рустэм Магдеев Ақтөбе облысы зернові Токио стар Мартин Йол благотворительный фонд Международные авиалинии Украины горы алматинец Сельма Блер Әкім Басты сөздер: Әдебиет Дмитрий Захарченко. Анастасии Раковой Наше здоровье

Редакция