News:

Супрун дала поради, як захистити психіку в місті

27.05.2019
<span>Уляна Супрун</span> — Супрун дала поради, як захистити психіку в місті
Уляна Супрун
Небезпеки, які приховує місто, — це потужне джерело стресу, зазначила Супрун


Місто впливає на психічний стан людини. Воно може посилювати тривожність, відчуття самотності та безпорадності.


Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.


За її словами, людський мозок сприймає соціальну ізоляцію як фізичний біль. Небезпеки, які приховує місто, — це потужне джерело стресу. У районах, де люди позбавлені можливості розвивати сусідську громаду, мають високі шанси розвинути психічну хворобу. Тому важливо, щоб у місті були облаштовані пішохідні зони, ярмарки, парки та майданчики.


Ще одна основа психічного здоров’я — це інклюзивність міста, його безбар’єрність. Натомість у містах існують бар’єри: мала кількість пандусів, обладнаного громадського транспорту для візків тощо. Саме тому Супрун радить відходити від антисоціальних підземних переходів і сходів: облаштовувати наземні переходи, пандуси і зручний громадський транспорт.


Ще одна основа психічного здоров’я в місті — це дерева та рослинність. Дослідження показують, що 20 хв перебування серед дерев і зелених насаджень допомагають долати стрес. Британські лікарі прописують як заспокійливий засіб спостереження за птахами. Зелені насадження у всьому світі — це ознака елітності району і запорука кращого здоров’я жителів, констатує голова МОЗ.


«Якщо дерево загинуло, то на його місці варто посадити нове, а не припаркувати авто. Кожен з нас може озеленити свій балкон, або посадити дерево або кущ в громадському просторі. Кожен може долучитися до того, щоб зробити простір навколо інклюзивним, дружнім і зеленим», — вважає Супрун.


Раніше виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, чому так важливо стежити за здоров’ям цього органу та що треба робити, аби з щитоподібною залозою все було добре.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/country/health/suprun-dala-poradi-yak-zahistiti-psihiku-v-misti-596890.html”

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.