News:

"Сорочки погоріли на них": очевидці розповіли про загибель трьох чоловіків від блискавки на Львівщині

23.06.2019
"Сорочки погоріли на них": очевидці розповіли про загибель трьох чоловіків від блискавки на Львівщині

Одразу трьох людей убила блискавка на Прикарпатті та ще двох травмувала. Це сталося надвечір, коли четверо чоловіків і двоє жінок їхали зі Львова у село Беньківці до родичів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дорогою почалася сильна злива, пасажири вийшли з автобуса і кинулися до зупинки. Першими добігли троє чоловіків, встигли поставити сумки на лавку, як раптом вдарила блискавка. "Удар прийшовся у стовбур дерева, після чого електричний заряд потрапив в землю. Трав’яне покриття було мокре, також ґрунт був мокрий, тож через вологу струм уразив людей", — пояснив в.о. начальника Рогатинського відділу поліції Ярослав Гальма.

ВідеоОдразу трьох людей убила блискавка на Прикарпатті

Ще двоє травмовані. Усі вони ховалися від грози на автобусній зупинці. Загиблих — троє чоловіків, які першими забігли під укриття і стояли один біля одного, коли розряд влучив у сусіднє із зупинкою дерево. Двоє жінок відбулися незначними ушкодженнями.

Одразу трьох людей убила блискавка на Прикарпатті
ТСН. 19:30
  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber

Пані Люба живе за дві хати від зупинки. Вона пригадує, що коли побачила яскравий спалах, зрозуміла, що вдарило десь поруч, і вийшла на дорогу подивитися. "Лежали на цементі чоловіки, а жінки повставали, одна не чула зовсім нічого, а другій ноги відняло. Наймолодшому – то просто в серце, і так сорочки погоріли на них", — каже свідок. 55-річний чоловік теж вийшов із автобуса, але до зупинки не біг, а діставав з сумки парасолю. Він затримався, бо заїло замок. "Мене оглушило тільки, я був на відстані 5 метрів від них", — каже Василь Яремишин.

Фотогалерея Ураган у Харкові: буревій потрощив сотні дерев та дахи, блискавка вбила чоловіка (18 фото)

На зупинці, де напередодні загинуло троє людей, стоять лампадки. У селі чоловіків добре знали – загиблим 35, 54 і 56 років. Удовою залишилася одна з двох потерпілих жінок, вона від шпиталізації відмовилася. Другу, 32-річну, забрали до реанімаційного відділення місцевої лікарні. "Скаржилася вона на затруднені рухи в нижніх кінцівках і лівій верхній кінцівці. Після проведення лікування стан хворої покращився, вона себе добре почуває, відправлена по місцю проживання", — розповів лікар-анестезіолог Рогатинської ЦРЛ Петро Морозіцький.

Що притягнуло розряд – високе дерево, металевий каркас бетонної зупинки чи увімкнутий мобільник – будуть з’ясовувати слідчі. Відомо, що в одного із загиблих телефон розірвало, але поряд пошкоджена від удару акація. Рятувальники вкотре нагадують правила поведінки під час грози: вимкнути гаджети, скласти парасолю, не ховатися під одинокими деревами і не заходити у воду. "Забороняється знаходитися у полі в повний зріст – при можливості знайти низовину чи заглибину якусь і там перечекати грозу. Так само не знаходитися біля металевих конструкцій, електроопор, не торкатися металевих предметів", — каже представник ДСНС у Івано-Франківській області Богдан Їдак. У побуті слід вимкнути усі електроприлади і зачинити вінка.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька


Джерело статті: “https://tsn.ua/ukrayina/sorochki-pogorili-na-nih-ochevidci-rozpovili-pro-zagibel-troh-cholovikiv-vid-bliskavki-na-lvivschini-1366881.html”

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.