News:

Єдина в Україні: у Вінниці показали, як «з нуля» будується нова лікарня. ФОТОРЕПОРТАЖ

14.08.2019

У Вінниці триває будівництво Регіонального лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології. Сьогодні, 14 серпня, до міста приїхали представники Світового банку, щоб подивитися на роботи та визначити, які проблеми виникають у підрядників та як їх можна вирішити, аби вчасно завершити будівництво.

Регіональний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології будують по Хмельницькому шосе, поряд із клінічною лікарнею №1 та пологовим будинком. Територія будівництва огороджена металевим парканом, а всередині тривають роботи – будівельники ще зводять саму будівлю майбутньої лікарні і наразі вже завершують п’ятий поверх.

У невеличкому будівельному вагончику сьогодні, 14 серпня, зібрались на зустріч представники Світового банку, який надав 90% фінансування на будівництво, підрядних організацій, а також заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк та очільниця департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович. Вони обговорили хід будівництва та які проблемні питання необхідно вирішити перш за все, аби не затримувати зведення кардіоцентру.

Як прокоментувала Vежі Олена Дорошенко, представниця Світового банку та співкерівниця проекту “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”, сьогодні в країні “з нуля” будується лише одна лікарня і саме у Вінниці. На уточнююче питання, чи це будівнитцво єдиного закладу кардіопрофілю, Олена Дорошенко пояснила, що це в цілому єдине будівництво нової лікарні, тому що в інших лікарнях у різних областях переважно капітальні ремонти, реконструкції та доповнення до вже наявних будівель.

У мережі ми знайшли інформацію про те, що у 2019 році планували розпочати будівництво двох лікарень у Києві, тривають роботи в Охматдиті, а в Хмельницькому будують новий корпус обласної дитячої лікарні.

– У Вінниці у нас реалізується один із найбільших субпроектів в Україні в сфері охорони здоров’я та беспрецедентне будівництво нової лікарні. Наше завдання спільно із замовником, а це Департамент охорони здоров’я, оцінити прогрес впровадження та визначитись із можливими ризиками. Останні кроки та потенційне пришвидшення графіку робіт у нас вселяє оптимізм, ми бачимо, що каркасні роботи йдуть до завершення. Зрозуміло, що таке тривале будівництво варто тримати під контролем і ми долучаємось до всіх заходів, пов’язаних із наглядом.

Олена Дорошенко додала, що вони зацікавлені у прискоренні робіт та хотіли б, аби нова лікарня запрацювала до кінця наступного року.

– В Україні дуже багато людей помирають від кардіологічних патологій. Вінниця може стати осередком передових технологій та вчасного надання допомоги людям, які її потребують, – зазначила Олена Дорошенко. – Зрозуміло, що інвестиції в інфраструктуру дуже потрібні і таке будівництво буде нас орієнтувати щодо наступних можливостей залучення грошей та фінансування проектів в інших регіонах України. Це такий флагман для всієї країни.

Наступним етапом після будівництва буде закупівля та встановлення необхідного медичного обладнання. Загальна вартість субпроекту – 32 мільйони доларів США, з яких 16 мільйонів доларів (а за контрактом це 485 мільйонів гривень) виділили на будівництво, а ще дев’ять мільйонів доларів направлять на купівлю необхідного медичного обладнання.

– Досвід закупівлі товарів за рахунок Світового банку показує, що у нас майже у всіх випадках є значна економія коштів, – додав спеціаліст із закупівель Світового банку Дмитро Донець. – Якщо виникне потреба, на зекономлені кошти можна буде закупити додаткове обладнання, або провести додаткові роботи, але все це відбудеться за погодженням зі Світовим банком. Тобто, ми перевіряємо доцільність того чи іншого заходу.

За його словами будівництво кардіоцентру у Вінниці – наразі взагалі один із найбільших проектів в Європі, який фінансує Світовий банк, в сфері охорони здоров’я.

Однак, є й проблемні питання, які необхідно вирішувати якнайшвидше. Зокрема, на зустрічі повідомили про проблеми із тепломережею. Представник підрядної організації повідомив, що насправді випробування тепломережі майбутнього кардіоцентру мало відбутися ще вчора, однак на сьогодні система ще не під’єднана. Більше того – через затримку із будівництвом є загроза, що опалювальний сезон для Медмістечка почнеться із затримкою, а це вже проблема для міста. Водночас будівельники запевнили, що роблять все можливе, аби вирішити проблему.

– На теперішній час теплова мережа не готова взагалі до випробування. Вона не з’єднана з тими тепловими мережами, які на сьогодні працюють. У нас немає сьогодні можливості забезпечити наповнення трубопроводів для випробування. До кінця тижня це обіцяли зробити.

Додамо, що за будівництво лікарні відповідає “KSM-Group”, а технічний нагляд за процесом здійснює компанія “Eptisa”.

За словами представників Світового банку, завершити будівництво необхідно до вересня 2020 року, адже якщо виникне затримка, ще невідомо звідки буде подальше фінансування на продовження робіт. Якщо не вдасться продовжити проект, то, вірогідно, кошти необхідно буде знаходити вже в місцевому бюджеті.

– Це один із ризиків, але ми зараз оперативно працюємо над тим, щоб знайти вихід із ситуації. Потенційно є одна із опцій, яку може розглянути Уряд і це – продовження проекту у консультації зі Світовим банком. Однак це питання національного рівня і вони обговорюються зазвичай на рівні Кабміну та профільних міністерств, – пояснила пізніше Олена Дорошенко.

Ігор Івасюк також розповів, що при виконанні робіт виникли певні несподівані обставини, але ці проблеми вже усунули, тому він сподівається, що будівельники зможуть швидко наздогнати графік.

– Ми збільшимо кількість працюючих підрядної організації та залучимо субпідрядників. Виконавець робіт так і планує, а з наступного тижня починають працювати над монтажем мереж водогону, каналізації, газового забезпечення. Цього тижня розпочали монтаж електромереж. Фактично завершуються роботи з монтажу котельні. У нас тут різні етапи робіт. Що стосується будівнитцва корпусу, то зараз будується п’ятий поверх і залишається побудувати ще три. Що стосується роботи по мережам, то тут, на жаль, (зроблено – ред.) менше, ніж потрібно, але сподіваємось, що підрядна організація пришвидшить роботи.

Додав, що вони планують завершити будівництво у вересні 2020 року, а здати лікарню в експлуатацію збираються до грудня.

Фото Ольги Мірошниченко

 • Vinnytsia
 • Ігор Івасюк
 • будівництво
 • Вінниця
 • Вежа
 • Винница
 • кардіоцентр
 • новини вінниці
 • Новини Вінниця
 • Олена Дорошенко
 • охорона здоров’я
 • Світовий банк

Читайте також:

 • Firefighter Combat Challenge: у Вінниці почалися змагання рятувальників. ФОТОРЕПОРТАЖ
 • “Ми збудуємо майбутнє своєю рукою”: у Вінниці просто неба показали інклюзивну виставу «Казка про зайчика». ФОТО
 • Три континенти за три дні: у Вінниці стартував дитячий міжкультурний табір “Kids Culture Camp”. ФОТОРЕПОРТАЖ

 • Джерело статті: “https://vezha.vn.ua/yedyna-v-ukrayini-u-vinnytsi-pokazaly-yak-z-nulya-buduyetsya-nova-likarnya-fotoreportazh/”

  О проэкте

  ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.