News:

Зеленський заявив, що хоче домовлятися з олігархами, але йому не дозволяють

11.10.2019
Зеленський уважає, що треба говорити з бізнесменом Ігорем Коломойським щодо "ПриватБанку"

10 жовтня президент України Володимир Зеленський під час пресконференції сказав, що готовий до переговорів із будь-яким олігархом, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Президент зазначив, що не говорив з українським бізнесменом Ігорем Коломойським щодо ситуації із "ПриватБанком".

"Я гадаю, що варто з ним говорити про це питання. Я гадаю, що для вирішення всього цього питання треба було взяти міжнародних незалежних експертів, які повинні натиснути і вирішити це питання, щоб ніхто не поєднував мене з цим питанням. Але як тільки ми хотіли зробити всі розмови відвертими, ми хотіли запрошувати всіх олігархів і з ними проговорити "червоні лінії", правила, складні питання... з’явилося одне фото (зустрічі Зеленського з Коломойським в ОПУ. – "ГОРДОН"). Ми тоді хотіли врегулювати багато питань. Конкретно ця перша зустріч була про енергетичні питання. І після цього ви побачили, що відбулося. Усі почали казати: "Зрозуміло, почали домовлятися і вирішувати". Ну якщо так не можна, тоді все – в суд", – заявив він.

Зеленський зазначив, що в судах не все так "чесно і чисто" і не в усіх справах Україна може перемогти.

"Тому треба на березі, ще до суду, про це домовитися. Але домовлятися повинен міжнародний експерт, про якого всі знають, що він independent one. Я підтримку цю не отримав від жодного. А як я можу вирішувати питання, не спілкуючись із людьми, із якими я повинен вирішувати ці питання? Тоді будь ласка: НБУ, суд, Коломойський. Нехай самі займаються, але всі повинні знати: якщо ці справи програють, то і відповідальність нести будуть ті, хто в ці справи був залучений", – сказав президент.

Зеленський уважає, що угода з Коломойським щодо "ПриватБанку" може бути.

"Якщо ми чуємо від одного з джерел, що якась слабкість у нас у тій чи іншій справі, то треба розмовляти, щоб держава не несла жодних збитків. А для цього треба сісти з ним і сказати: дивись, так не буде, у держави грошей немає, ніхто нічого не поверне, давай урегульовувати. Ти хочеш жити в цій країні, то давай! Але ж мені не дають можливості це зробити", – підкреслив президент.

Він заявив, що готовий з будь-яким олігархом сісти поговорити, "тому що вони стали дуже багатими в нашій країні і тому вони повинні попрацювати на нашу країну".

"Я впевнений, що вони погодяться, тому що в нас іде війна. Усі їхні заводи, усе, що в них є, буде коштувати нуль, якщо в Україні буде введено воєнний стан", – додав Зеленський.

"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов колишнього співвласника "ПриватБанку" Коломойського до НБУ та Кабміну про незаконність націоналізації "ПриватБанку". У Міністерстві фінансів і Нацбанку говорили, що оскаржать це рішення. У НБУ заявляли в серпні 2019 року, що українські суди розглядають щонайменше 270 справ, які пов’язані з діяльністю "ПриватБанку".

Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв’язку з націоналізацією "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.

13 вересня бізнесмен назвав повернення акцій на суму 60 млрд грн однією з умов для укладення з державою мирової угоди у справі про націоналізацію "ПриватБанку".

Наступне засідання у справі про націоналізацію "ПриватБанку" призначено на 17 жовтня.

Зеленського вважають наближеним до Коломойського.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-zelenskij-zajaviv-shcho-hoche-domovljatisja-z-oligarhami-ale-jomu-ne-dozvoljajut-1337161.html”

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.