News:

Постпред України в НАТО вважає, що Угорщина доводить ситуацію навколо мовного питання до абсурду

27.04.2018
Пристайко вважає поведінку Угорщини абсурдною

Україна готова брати участь у саміті НАТО, але Угорщина шукає приводи, щоб блокувати це питання. Про це 27 квітня заявив у Брюсселі постійний представник України при НАТО Вадим Пристайко, повідомляє кореспондент "Укрінформу".

"Участь у саміті для нас важлива і цікава. Для цього ми здійснюємо усі необхідні кроки. Як вони інтерпретуються, сприймаються угорською стороною – у цьому дійсно є серйозна проблема. Угорщина фактично доводить ситуацію до абсурду, збирає все більше якихось нових аргументів, які далеко виходять за межі закону про освіту", – зазначив дипломат.

За словами Пристайка, у НАТО вважають український закон про освіту питанням двосторонніх відносин Києва і Будапешта і що його не треба виносити на міжнародний форум Альянсу.

27 квітня у штаб-квартирі НАТО проходить засідання Альянсу на рівні глав МЗС союзників. Українська сторона планувала провести в рамках зустрічі засідання комісії Україна – НАТО. Ініціативу України підтримали всі союзники, зокрема міжнародний секретаріат Альянсу. Угорщина її ветувала. До цього Будапешт ще двічі блокував проведення засідання комісії на міністерському рівні.

Відносини України й Угорщини погіршилися після ухваленого 5 вересня 2017 року у другому читанні і в цілому закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні, Угорщина висловила занепокоєння щодо майбутнього угорської меншини в Україні.

26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини попередили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закону "Про освіту".

27 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив,що Будапешт виступив проти засідання комісії 6 грудня 2017 року в Брюсселі.

За словами українського віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, у НАТО стурбовані поведінкою Угорщини через український закон "Про освіту".

7 лютого 2018 року заступник глави Міністерства закордонних справ України Василь Боднар після зустрічі в Ужгороді з заступником міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Левенте Модьором повідомив, що Київ і Будапешт узгодили основні позиції щодо врегулювання мовного питання.

8 лютого у МЗС Угорщини спростували інформацію про досягнення домовленостей з Україною щодо мовних норм закону "Про освіту".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/postpred-ukrajini-v-nato-vvazhaje-shcho-ugorshchina-dovodit-situatsiju-navkolo-movnogo-pitannja-do-absurdu-243568.html”

Муха Аблязов

Муха Аблязов — казахстанский предприниматель, бывший министр энергетики, индустрии и торговли Казахстана (апрель 1998 — октябрь 1999), председатель совета директоров БТА банка. Лидер оппозиционного движения "Демократический выбор Казахстана". Проживает во Франции.

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.