News:

Марчук повідомив, що параметри миротворчої місії ООН на Донбасі узгоджено приблизно на 30%

08.11.2018
На першому етапі миротворців ООН хочуть увести вздовж лінії розмежування на Донбасі

Параметри введення на Донбас миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй узгоджено приблизно на 30%. Про це 8 листопада повідомив представник України у підгрупі з безпеки тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі, колишній прем’єр-міністр, екс-голова Служби безпеки України і Міністерства оборони Євген Марчук, пишуть "Українські новини".

"Я представляю Україну ще у двох групах щодо Донбасу. Одна з них стосується мандата миротворчої місії ООН, який був би компромісним. Там не беруть участь ОРДЛО. Крім України і Росії, туди входять США, Великобританія, Німеччина, фахівці ООН, миротворчих місій, Нідерланди", – розповів він.

За словами Марчука, можливість просування переговорів з’явилася, коли сторони "погодилися миротворчий процес розбити на чотири-п’ять етапів". Він додав, що у сторін є згода щодо тимчасових адміністрацій на Донбасі.

"Другий блок документів – це перехідні компоненти: перехідна юстиція, перехідні адміністрації, амністія, вибори. Там непросто, але за деякими точками щодо формування перехідних адміністрацій згода є. Наприклад, якщо взяти поетапне введення миротворців, то перший етап – це лінія фронту і нормалізація життя у прифронтовій зоні", – розповів представник України.

За словами Марчука, у перехідних адміністраціях старшим може бути миротворець, але обов’язково мають бути представники як окупованої частини Донбасу, так і не окупованої. Найбільшою проблемою він назвав недовіру сторін.

Конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України і проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.

Представники України, Росії, США, Німеччини та Франції ведуть переговори про розміщення миротворців на Донбасі з вересня 2017 року.

Київ наполягає, що миротворці мають бути присутніми на всій території Донбасу, зокрема на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону. Москва згодна на розміщення місії ООН тільки на лінії зіткнення.

За оцінкою американських експертів, для розгортання місії на сході України може знадобитися приблизно 20 тис. військовослужбовців із країн, що не входять у НАТО, і 4 тис. поліцейських.

У квітні 2018 року президент України Петро Порошенко повідомив, що понад 40 країн готові брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/-marchuk-povidomiv-shcho-parametri-mirotvorchoji-misiji-oon-na-donbasi-uzgodzheni-priblizno-na-30-489223.html”

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.