News:

Майже мінімальна зарплата. Скільки грошей українці витрачають на їжу щомісяця

08.11.2018
Багато українців відмовляються навіть від нібито дешевих товарів

Середньостатистичний українець щомісяця витрачає 3 тисячі гривень на продукти харчування.

Такі дані наводить Державна служба статистики. Це майже як офіційна мінімальна зарплата — 3723₴ Детальніше — у сюжеті Радіо НВ.

На м’ясо та рибу українці витрачають зазвичай 500 грн, молочні продукти — близько 300 грн, на овочі — 175 грн, по 153 грн — на хліб та кондитерські вироби. Ще менше коштів йде на фрукти, цукор і яйця — близько 100₴

Чи можна витрачати менше

Якщо харчуватися якісними і простими продуктами і готувати самостійно, на їжу можна витрачати не дуже багато грошей, таку думку в інтерв’ю Радіо НВ висловила дієтолог Лариса Бойченко. Вона зауважила, що готові до вживання продукти, наприклад сосиски, коштують дорожче м’яса. Бойченко наголосила, серед дорогих продуктів обов’язково їсти рибу і м’ясо кілька разів на тиждень, також не варто відмовлятися від молочної продукції. Бойченко наголосила, що в середньому українці споживають забагато фаст-фуду та іншої жирної та шкідливої їжі. Водночас багатьом пенсіонерам ледве вистачає на їжу.

"Людині точно потрібні крупи. На щастя, вони у нас мають помірну ціну. Людині точно потрібні овочі. Зимою це може бути квашена капуста. Солоні огірки та помідори, що заготовлені восени, коли вони не такі дорогі. Зовсім не потрібно купувати взимку тепличні овочі. Тому що це навіть шкідливо. Обов’язково мають бути фрукти, наприклад яблука. Також у раціоні має бути м’ясо та риба, і це дорогі продукти. Їх здоровій людині потрібно вживати щонайменше раз на тиждень, а краще двічі", — сказала Бойченко.

Що дорожчає найбільше

Аби зрозуміти, які продукти українці купують найчастіше, треба подивитись, що дорожчає найбільшими темпами, зауважив у інтерв’ю Радіо НВ голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Він підкреслив, що за останній час найбільше здорожчали соціальні продукти. За його словами, багато українців відмовляються від таких нібито дешевих товарів, як гречка, рис, макарони і навіть хліб. Замість них купують більш дешеві крупи та картоплю.

Дорошенко наголосив, що в останні чотири місяці 2018 року інфляція буде приблизно такою ж, як була у перші чотири місяці. У 2019-му році істотної інфляції не буде, адже її потенціал вже майже вичерпано, вважає він.

"Усе більше українців почали переходити на крупи. Причому ті крупи, які раніше не помічали. Традиційно вважалося, що гречка — найдешевший продукт, а трохи дорожчий — рис. Зараз нічого подібного. Картопля коштує від шести гривень за кілограм. Нерідко саме вона є основою раціону. Далі йдуть крупи, які коштують від дев’яти гривень за кілограм. Саме ці крупи — пшоняна, ячна, манна — дорожчали найбільше. З початку року — більше ніж на 20%", — сказав Дорошенко.

Незважаючи на кризу, українці стали частіше харчуватися у закладах. Про це розповіла Директор Асоціації ресторанів України Ольга Насонова. Вона зазначила, що середній чек у кафе та барах Києва складає 200-250 грн на одну людину. Насонова підкреслила, що найбільше до закладів ходять молоді люди, які витрачають свої доходи тільки на себе.

"Ресторан, кафе чи бар — це не просто їжа. Це завжди якісь емоції, зустрічі. Емоційно це потрібно багатьом людям", — зауважила вона.

За даними КМІС, більшість українців продовжують харчуватися вдома. Приготовану не вдома їжу протягом останнього місяця вживали 30% дорослого населення (серед людей до 40 років — 51%, у віці 40 років і старше — тільки 17%).

Жителі України віддають перевагу "демократичним" закладам громадського харчування. Лідерами відвідування є кафе або бістро, на які припадає 40% останніх візитів, а ресторани відвідує лише 9% населення.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100₴ Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559₴

Передплатити зараз
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/majzhe-minimalna-zarplata-skilki-hroshej-ukrajintsi-vitrachajut-na-jizhu-shchomisjatsja-2506018.html”

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.

Дмитрий Юрьевич Легошин — вечно протестующая принцесса мелких афер запуск ракеты Павел Ливинский сплел коррупционные «РосСети» по всей стране   налоги   бюджет африканская чума свиней Реванш беглых регионалов. Михаил Поживанов возвращается без уголовного дела Одесский регионал Леонид Климов стал за последние годы еще богаче СВЕТЛАНА РАДИОНОВА ВЫПАЛА ИЗ ШОРТ-ЛИСТА ПРЕТЕНДЕНТОВ НА ГЛАВУ РОСПРИРОДНАДЗОРА Тараса Пастуха больше не выберут начальником стада округа на Тернопольщине ЭКС-НАРДЕП ИГОРЬ РЫБАКОВ НЕ ГНУШАЕТСЯ КОЩУСТВОМ РАДИ МАНДАТА ДМИТРИЙ ЦВЕТКОВ – «МАРИОНЕТКА» РИНАТА ХАЙРОВА? Climate change Андрей «Казанова» Костин и его секс-жертва Наиля Аскер-Заде Все ресурсы Кенес Ракишев бросил на свержение власти Назарбаева. Ва-банк от олигарха Кенес Ракишев после ухода Нахзарбаева задумал совершить госпереворот рішення коньяков и контрабанды. педофіл Судан БАНКИР АНДРЕЙ КОСТИН ПОЕХАЛ КРЫШЕЙ – И ЖЕНИЛСЯ НА НАИЛЕ АСКЕР-ЗАДЕ ван Дейк розмінування Сіверський Донець атакует Гомзина Рейдер Рустэм Магдеев Ақтөбе облысы зернові Токио стар Мартин Йол благотворительный фонд Международные авиалинии Украины горы алматинец Сельма Блер Әкім Басты сөздер: Әдебиет Дмитрий Захарченко. Анастасии Раковой Наше здоровье

Редакция