News:

США пояснили причини перенесення зустрічі Помпео з "правою рукою" лідера КНДР

09.11.2018

Зустріч американського державного секретаря Майка Помпео і делегації Північної Кореї була перенесена на невизначений термін з ініціативи Пхеньяну, заявила постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі, передає Reuters.

Гейлі зазначила, що практично напередодні зустрічі північнокорейська сторона повідомила Вашингтон про своє бажання перенести зустріч з "якоїсь причини" і Вашингтон пішов назустріч Пхеньяну.

"Державний секретар Помпео був готовий її провести. Ми як і раніше відкриті до переговорів, і я не думаю, що у даному випадку була якась серйозна проблема", – сказала Гейлі.

Постпред США зазначила, що, ймовірно, перенесення переговорів було пов’язано з неготовністю Північної Кореї.

Нагадаймо, 7 листопада речник Державного департаменту США Хізер Нойерт повідомила про те, що зустріч держсекретаря Майка Помпео з "правою рукою" лідера Північної Кореї Кім Ен Чхолем, запланована на цьому тижні в Нью-Йорку, відбудеться пізніше.

Помпео під час зустрічі з Кім Ен Чхолем звинуватив Північну Корею у тому, що та у порушення Сінгапурських домовленостей використовує секретний об’єкт зі збагачення урану. Перед цим у Північній Кореї назвали переговори з американською делегацією на чолі з Помпео"сумними" і звинуватили Вашингтон у спробі тиску на КНДР.

Телеканал CNN з посиланням на інформовані джерела заявив про те, що США неодноразово висували пропозиції Північній Кореї з денуклеаризації, однак всі вони були відхилені. CNN вважає, що дипломатія адміністрації президента Дональда Трампа відносно КНДР "зайшла до глухого кута".

Нагадаймо, що 12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов’язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються чинними.

Детальніше про саміт США та КНДР читайте в матеріалі Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха чи тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/ssha-poyasnili-prichini-perenesennya-zustrichi-pompeo-z-pravoyu-rukoyu-lidera-kndr-293523_.html”

О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.