News:

Люди, які сплять менше 5 годин, ризикують передчасно померти

20.11.2018


Ймовірність передчасної смерті збільшується, якщо під час робочих днів люди спали менше 5 годин. Цей ефект нейтралізується, якщо відсипатися під час вихідних.


Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Republic.


Вчені протягом 13 років спостерігали за 38 тисячами шведів. Перше анкетування провели в 1997 році, тоді їх розпитали про спосіб життя, розклад дня, стать, вік, графік роботи, індекси маси тіла, здоров’я. Наступні 13 років вчені оновлювали дані, записували інформацію про смерть піддослідних і її причини: найбільше учасників експерименту померло від ракових (1,5 тисячі чоловік) і серцево-судинних захворювань (1 тисяча). Варто відзначити, що вчені записували дані про сон тільки за ті дні, коли проводили анкетування, а не постійно.


Вивчивши дані людей молодше 65 років, вчені прийшли до висновку: люди, які 7 днів на тиждень спали менше 5 годин, збільшують ймовірність передчасної смерті на 65% в порівнянні з тими, хто спить 6-7 годин на добу. При цьому ймовірність ранньої смерті не збільшувалася, якщо ті, хто в будні дні спав менше 5 годин, відсипався у вихідні і проводив в ліжку більше 8 годин. Різниця в тривалості сну не впливає на тривалість життя людей старше 65 років.


О проэкте

ИНФОКЗ.НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.